גרורות 30.12.2020

טיפול קו ראשון במלנומה מתקדמת / גרורתית עם נוגדנים נגד PD-1

מחקר זה מצא כי ההישרדות הכוללת בטיפול בנוגדנים נגד PD-1 הייתה פחותה בניסוי עולם אמיתי זה, בהשוואה לניסויים קליניים

הדמיית גרורות. צילום שאטרסטוק

מטרת מחקר זה הייתה להעריך את תוצאי הטיפול במטופלים מלנומה מתקדמת / גרורתית, שטופלו באימונותרפיה נגד PD-1 כטיפול שגרתי במרכזים אונקולוגיים בפולין. ניתוח רטרוספקטיבי רב-מרכזי כלל 499 מטופלים עם מלנומה שלא ניתנת לניתוח / גרורתי (שלב IIIC-IV) שטופלו באנטי-PD-1 בטיפול קו ראשון.

ההישרדות הכוללת החציונית (OS) וההישרדות ללא התקדמות (PFS) משוערות היו 19.9 ו-7.9 חודשים, בהתאמה. ניתוח רב משתני אישר ש-ECOG 0, ללא גרורות במוח, רמות נורמליות של דה-הידרוגנאז לקטט והופעת תופעות לוואי הקשורות למערכת החיסון (immune-related adverse events-irAE) נקשרו באופן מובהק סטטיסטית לשיפור ההישרדות הכוללת וה-PFS. כל ה-irAE התרחשו אצל 24% מהמטופלים. דרגה 3 או דרגה 4 של irAE התרחשו אצל 6% מהמטופלים.

הניתוח גילה הישרדות כוללת גרועה מעט יותר בטיפול בעולם האמיתי בהשוואה לניסויים קליניים. תוצאי הטיפול באוכלוסייה בפולין דומות למחקרים אחרים על נתונים אמיתיים. PFS ו-ORR דומים במחקרים ובניסויים הקליניים.

מקור: 

Cybulska-Stopa B. Et al (2020) Immunotherapy: published online

נושאים קשורים:  גרורות,  אימונותרפיה,  מלנומה,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו